kominiarz

Kominiarz potrzebny od zaraz. Kłopoty z przewodami kominowymi.

Kłopoty z przewodami kominowymi mogą się zacząć w momencie gdy zostaną one źle zaprojektowane lub zostaną zbudowane niezgodnie z przepisami.

Materiały z jakich powinny być zbudowane muszą być niepalne i muszą spełniać wymagania określone w Polskiej Normie dotyczącej badań ogniowych małych kominów.

Wyloty przewodów kominowych powinny być wyprowadzane na wysokość (powinny być wyprowadzone ponad dach), która będzie odpowiednia i nie zakłóci ciągu.

Rodzaje przewodów kominowych:

Kominy spalinowe – odprowadzają spaliny o stosunkowo niskiej temperaturze z pieców olejowych bądź gazowych. Wkład przeważnie jest ze stali kwasoodpornej lub kamionkowy ponieważ musi być odporny na działanie kwaśnych skroplin.

Kominy powietrzno-spalinowe – przeznaczone są do kotłów z zamkniętą komorą spalania

Kominy dymowe - nadają się do kotłów na paliwo stałe, kominków czy pieców kaflowych ponieważ służą do odprowadzania dymu. Nie wymagają instalowania wewnątrz wkładu

Kominy uniwersalne- odporne na działanie kwasu i wysoką temperaturę, nadają się do kotłów na paliwo stałe, olej czy gaz

Kominy wentylacyjne - odpowiedzialny za odprowadzenie zanieczyszczonego powietrza z domu.

Sprawnie działające przewody kominowe odpowiedzialne są za prawidłową wentylację i odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z domu. Musimy zwrócić szczególną uwagę w przypadku parujących szyb czy nadmiernej wilgoci w domu, gdyż może ona świadczyć o źle działających przewodach kominowych. Kominiarz jest konieczny w przypadku pojawienia się dymu czy nieprzyjemnego zapachu w domu. Przyczyną może okazać się nagromadzona sadza lub zanieczyszczenia zewnętrzne.