komin systemowy

Komin systemowy wady i zalety – prawda o systemach kominowych.

Komin systemowy coraz częściej zaczyna konkurować z tradycyjnym kominem murowanym. Składa się on z fabrycznie przygotowanych, dopasowanych zestawów rur, kształtek jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów pomocniczych. Wszystkie wykonane są z materiałów odpornych na działanie ognia i kwasów.

Komin systemowy jest bardzo prosty w montażu. Jego rdzeniem jest ceramiczna rura obudowana pustakami. Czasami między warstwą zewnętrzną a wewnętrzną zostaje dodatkowo umieszczona izolacja termiczna, która chroni przed nadmierną utratą ciepła.

Komin systemowy można zamontować samodzielnie, przez co zmniejszamy koszty montażu. Dodatkowym atutem jest jego rozmiar, zajmuje on dużo mniej miejsca, niż tradycyjny murowany komin. Jest to bardzo istotne w momencie, kiedy posiadamy mały metraż domu. Warte zaznaczenie jest to, iż komin systemowy możemy montować również na zewnątrz budynku.

Dużą zaletą kominów systemowych jest (w większości) możliwość zmiany źródła ogrzewania bez konieczności dokonywania zmian w konstrukcji przewodów kominowych.

nstalacja wykonana z prefabrykatów idealnie synchronizuje się z wieloma systemami grzewczymi. Do takiego komina można podłączyć wkład z systemem dystrybucji gorącego powietrza. W przypadku ogrzewania kotłem kondensacyjnym warto rozejrzeć się za systemem kominowym ze specjalnymi oddzielnymi kanałami powietrznym, odprowadzającymi parę wodną.

Na rynku możemy spotkać kominy systemowe szamotowe, stalowe i mieszane.